Sznurki woskowane jako bransoletka

Sznurki woskowane są łatwo dostępne, często tez walają się gdzieś po szufladzie. Zamiast tego można jest wykorzystać o wiele kreatywniej, a przy okazji nadrobić nieco braki w kupowaniu nowej biżuterii. Dawno nie zachwyciłaś znajomych żadnym oryginalnym dodatkiem? Taka bransoletka na pewno zrobi wrażenie. Aby ją wykonać wystarczy Ci kilka odcinków sznurka oraz nożyczki. Przyda się też koralik – lub kilka koralików, które nawleczesz na sznurek. Aby wykonać bransoletkę, wystarczy przeciąć sznurek.

Odpowiednie będą dwa kawałki po 20-30 cm. Weź koralik i nawlecz na jeden z odcinków sznurka, a następnie skrzyżuj końce tego odcinka. W miejscu, gdzie skrzyżowałaś sznurek, zawiąż drugi odcinek na pętelkę. W ten sposób bransoletka będzie się trzymać, a jednocześnie będzie można regulować jej kształt.Możesz zrobić więcej pętelek, dzięki temu sznurek będzie się lepiej trzymać. Zapętlony sznurek przytnij, aby wystające końcówki nie były zbyt długie.

Na wszystkie końce możesz dodatkowo nawlec koraliki – wówczas bransoletka będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. Za nawleczonymi koralikami koniecznie zrób solidne supełki, aby nie spadały ze sznurka. To już wszystko. Bransoletka jest gotowa. Nie wierzysz, że może wyglądać efektownie? W takim razie koniecznie spróbuj ją zrobić sama. A jeśli nadal nie będziesz przekonana… zrób więcej takich bransoletek.

Dopiero przy kilku bransoletkach ozdoba ta nabiera prawdziwego uroku. Świetnie pasuje do nowoczesnej, młodzieżowej stylizacji.