Odwracanie się od lokat bankowych

W ostatnich czasach, gdy poziom inflacji zbliżony jest do poziomu oprocentowania lokat terminowych, straciły one w oczach klientów i cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Taka forma oszczędzania przestała mieć większy sens.

Oczywiście jest lepszą opcją niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie”, jednakże przestała przynosić duże zyski. Jaką alternatywę znaleźli klienci? Jak sobie radzą w dzisiejszym finansowym świecie? Bardzo szybko osoby zainteresowane oszczędzaniem pieniędzy, przy jednoczesnym spłacaniu kredytów, zauważyły, że oprocentowanie kredytu jest na tyle duże, w porównaniu do tego, które oferowane jest w ramach lokat, że wcześniejsze jego spłacanie jest właściwie pewnego rodzaju formą oszczędzania.

Finanse osobiste to zarówno oszczędności, jak i obciążenia. W ich skład wchodzi wszystko to, co wpływa na konto, ale także z niego wypływa.

Umiejętne lawirowanie oraz łączenie jednej i drugiej opcji pozwala na zaoszczędzenie niemałych kwot, co w podsumowaniu finansowym każdej z rodzin jest opcją wartą rozważenia. Czy takie zbilansowanie kredytu własnymi oszczędnościami jest dla wszystkich dobrym rozwiązaniem? Tak naprawdę nie wiadomo, nie łatwo jest bowiem odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ przecież każdy z nas jest inny.

Jedni wolą mieć oszczędności w postaci realnego pieniądza, a inni preferują maksymalnie szybko spłacać zaległości kredytowe. Decyzja jak zawsze należy do nas samych, jednakże należy pamiętać, aby była ona przemyślana, a co za tym idzie także roztropna.