Lego ozdobią uszy

Kolczyki mogą być eleganckie i wykonane z drogich materiałów, ale to i tak nie zagwarantuje, ze będą się prezentować dobrze w każdej sytuacji. Wręcz przeciwnie. Będą pasować jedynie na oficjalne imprezy. A co, jeśli chcesz ozdobić uszy, ale wybierasz się na party z przyjaciółmi? A może impreza jest tematyczna, a motyw przewodni jest wyjątkowo mało poważny? Wówczas warto zastanowić się nad czymś bardziej oryginalnym. Nad czymś co wywoła uśmiech i doda Ci dziewczęcego uroku. Nad czymś takim, jak kolczyki z klocków Lego.

Jeśli ktoś nie bawił się klockami Lego, nie wie czym jest szczęśliwe dzieciństwo. A przynajmniej tak uważają Ci, którzy w pierwszych latach życia stawiali monumentalne, kolorowe budowle całymi godzinami. Jeżeli lubiłaś zabawę klockami Lego, teraz możesz sobie przypomnieć fragment dzieciństwa. Jeśli nie miałaś do nich dostępu – czas częściowo nadrobić straty. Wyszukaj dwa niewielkie kolorowe klocki i przygotuj wolne bigle od kolczyków. W jaki sposób nałożyć klocki na bigle? Oczywiście konieczne będzie wykonanie niewielkich otworów.

Najłatwiej można to zrobić przy pomocy rozgrzanego cyrkla lub igły. Gorący metal przechodzi przez plastik, jak nóż przez masło. Gdy wykonasz dziurkę, dalsza część zadania jest dziecinnie prosta. Pozostaje więc tylko podziwianie lego-stylizacji. Jeśli nie posiadasz klocków Lego, może też postawić na inne dziecięce motywy. Na pewno wśród starych zabawek znajdziesz jakieś drobne elementy, które również nadają się do wykonania z nich kolczyków.