Koronkowa bransoletka

Utwardzacz do tkanin może zdziałać prawdziwe cuda, jeśli tylko użyjemy trochę wyobraźni i weźmiemy kawałek materiału – np. koronkowego. Szukasz pomysłu na nietypową biżuterię? Dzięki utwardzaczowi do tkanin możliwości jest bardzo wiele. Na początek możesz wykonać bransoletkę z kawałka koronkowego materiału.

Na początek znajdź materiał, z którego chcesz wykonać bransoletkę i wytnij z niego pasek o długości kilku centymetrów. Szerokość paska powinna być nieco większa niż grubość Twojego nadgarstka. Teraz znajdź rolkę po papierowych ręcznikach, przyda się nam ona do nadania bransoletce okrągłego kształtu. Rolkę warto dodatkowo owinąć papierem pergaminowym.

Do tego przygotuj folię ochronną – może to być nawet zwykła reklamówka ze sklepu. Ważne, by nie operować bezpośrednio na stole, obrusie czy dywanie. W końcu z pewnością nie chcesz przypłacić nowej biżuterii nieestetycznymi plamami. Aby zamienić pasek materiału w bransoletkę, zanurz ją w utwardzaczu lub nałóż jego dość dużą ilość na tkaninę.

Tak przygotowany materiał nawijamy na rolkę i czekamy, aż całość wyschnie. Suchą bransoletkę możemy zdjąć z rolki i założyć na rękę. Czyż nie wygląda wspaniale? Bransoletka z materiału koronkowego to prosty sposób na oryginalną ozdobę. Jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować stworzyć również inne ozdoby ze skrawków materiału i utwardzacza.

Zaletą takiej biżuterii jest to, że wszystkie materiały są łatwo dostępne a sam środek utwardzający nie jest drogi. Niewielkim kosztem możemy uzupełnić stylizację o bardzo oryginalne dodatki.