Barwne kolczyki do szkoły

Nie wszystkie szkoły i nie wszyscy rodzice godzą się na to, by małoletni uczniowie nosili biżuterię. Są jednak i takie metody ozdabiania twarzy, które na pewno przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i nauczycielom. Zresztą kolorowe kolczyki na początek roku szkolnego są odpowiednie również dla samych rodziców czy nauczycieli, jeśli tylko Ci ostatni potrafią wykazać się odrobiną dystansu i poczucia humoru. O jakich ozdobach mowa? Pod uwagę możemy wziąć wszystkie kolorowe elementy szkolnego wyposażenia. Najprostszym do opanowania przyrządem są spinacze.

Na biurku, w teczce czy w plecaku masz kilka kolorowych spinaczy? W takim razie możesz je z powodzeniem wykorzystać jako nietypowe kolczyki. Barwne spinacze doskonale sprawdzają się w tej roli. Ich założenie jest bardzo proste. Aby przyczepić je do bigli od kolczyków nie trzeba się szczególnie starać. Wystarczy przełożyć spinacze przez kółka i kolczyki gotowe.

Załóż je i zobacz sama jak ciekawie prezentują się przy Twoich uszach. Jeśli natomiast chcesz włożyć w przygotowanie kolczyków nieco więcej wysiłku, możesz sięgnąć po inny atrakcyjny, kolorowy przedmiot szkolny – taki jak kredki. Weź dwie kredki w dobrym stanie i przytnij je tak, by miały równą długość. Możesz też do tego celu użyć temperówki, ale to w przypadku całych kredek czeka Cię wówczas wiele pracy. Pamiętaj, by nie ucinać końcówki kredek – tej, która nie jest naostrzona.

Niech kredka zostanie tak równa, jak zaraz po otwarciu opakowania. Wówczas będzie prezentować się bardziej estetycznie.