Zwalczanie pędraków w ogrodzie

Niezwykle szkodliwe dla roślin znajdujących się w ogrodzie są pędraki, czyli larwy chrabąszcza majowego. W czasie zimy znajdują się one w glebie, a wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, zaczynają wychodzić na jej powierzchnię. Dlatego tak ważne jest, aby wraz z nadejściem wiosny bacznie obserwować ogród i rośliny. Jeśli zauważysz larwy chrabąszcza majowego lub dorosłe osobniki, natychmiast zacznij z nimi walkę.

Przez to, że pędraki żerują w glebie , uszkadzają rośliny. Skutkami ich działań jest więdnięcie i obumieranie roślin. Dorosłe osobniki objadają liście. Jak z nimi walczyć? Przede wszystkim jeszcze przed nadejściem zimy warto stosować zabiegi mające zapobiec ich pojawieniu się i rozmnażaniu.

Można stosować opryski i preparaty zabezpieczające przed tym szkodnikiem. W ciepłe dni warto przekopywać glebę, dzięki czemu znajdą się na powierzchni i zginą na skutek promieni słonecznych. W przypadku dorosłych osobników, należy wczesnym rankiem strącać je z drzew i polewać wrzątkiem. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie oprysków chemicznych.