Turkuć podjadek – sposoby na usunięcie go z ogrodu

Jeżeli zauważysz w swoim ogrodzie owada przypominającego świerszcza, zacznij bacznie obserwować swój ogród. Może to być turkuć podjadek, który może wyrządzić poważne szkody roślinom rosnącym na Twojej działce. Najłatwiej rozpoznać go po tym, że drąży w ziemi korytarze. Jest to sygnał, że owad, którego widziałeś w ogrodzie to nie świerszcz, a właśnie turkuć podjadek. Turkuć podjadek, jak już wcześniej zostało wspomniane, drąży w ziemi korytarze i uszkadza korzenie roślin. Można często zaobserwować, że rośliny rosnące obok siebie zaczynają po kolei więdnąć.

Jak zatem poradzić sobie z tym szkodnikiem? Trzeba wiedzieć, ze usunięcie tego szkodnika z ogrodu nie będzie prostym zadaniem. Warto zacząć od zniszczenia gniazd. Łatwo je znaleźć, ponieważ ziemia nad korytarzami jest lekko podniesiona, z kolei nad komorą, w której znajduje się gniazdo, jest opadnięta. Należy wlać do komory olej spożywczy, który spowoduje, że owady zaczną wychodzić na powierzchnię. Bardziej skutecznym sposobem może okazać się użycie preparatu chemicznego. Jeżeli jednak nie chcemy ingerować w roślinność oraz życie pożytecznych zwierząt w naszym ogrodzie, pozostają specjalne pułapki na turkucia podjadka, które można zakupić w sklepie ogrodniczym, jednakże jest to metoda dosyć czasochłonna.