Sytuacja w przemyśle odzieżowym w Pakistanie

Wiele ubrań, które trafia na europejskie rynki z metkami najbardziej znanych firm, produkowanych jest w Pakistanie. Jest to jeden z wiodących krajów produkujących oraz eksportujących wyroby włókiennicze.

Fundamentem przemysłu odzieżowego w Pakistanie jest bawełna, której na tych obszarach nie brakuje. Władze Pakistanu widzą ogromny potencjał w tym sektorze gospodarki i przywiązują do niego szczególną wagę.

To sprawia, że rząd nieustannie opracowuje programy rozwoju, dzięki którym Pakistan w niedalekiej przyszłości osiągnie status lidera w eksporcie wyrobów włókienniczych w Azji. Jednakże wymaga to sporych inwestycji.

Pakistański przemysł odzieżowy, mimo, że przynosi duże dochody, to wciąż boryka się z wieloma problemami i trudno mu będzie osiągnąć status kraju numer jeden. W Pakistanie branża ta jest ograniczana przede wszystkim przez brak stosowania nowych technologii w zakładach odzieżowych, małą efektywność pracy oraz dość słabą jakość wyrobów.