Przędziorki w ogrodzie

Jeżeli zauważyłeś maleńkie pajączki na młodych drzewkach liściastych i iglastych, możesz być pewien, że masz do czynienia z przędziorkami. Są one dosyć niebezpieczne, ponieważ mogą znacznie osłabić roślinę i doprowadzić do jej zniszczenia.

Warto wiedzieć, ze istnieją różne odmiany przędziorka, które atakują różne drzewka. Najczęściej występują na cyprysikach, żywotnikach oraz jodłach koreańskich.

Obecność przędziorka łatwo rozpoznać. Po krótkim czasie jego żerowania, igły zaczynają brązowieć.

Dlatego istotne jest, aby natychmiast zareagować i rozpocząć zwalczanie tego szkodnika, aby nie doprowadził do obumarcia rośliny. Najczęściej stosowanym sposobem zwalczania przędziorków w ogrodach są preparaty chemiczne, którymi opryskuje się zaatakowaną roślinę.

Jeżeli zależy nam na bardziej ekologicznych sposobach, należy bardzo często polewać drzewko wodą, aby usunąć z igieł szkodnika. Rozwiązaniem mogą być także samodzielnie sporządzone napary z roślin, których woń odstraszy przędziorki.