Ostrożnie ze sportem

Chcesz być fit? Zmieniłeś dietę i postanowiłeś, że zaczniesz więcej się ruszać. I więcej nie oznacza, że masz zamiar zacząć więcej spacerować.

Chcesz wziąć się w końcu do roboty i zmienić swój siedzący tryb życia na bardziej aktywny. Postanawiasz więc, że będziesz biegał.

Kupujesz odzież sportową w hipermarkecie, nieco porządniejsze, bo markowe obuwie, aż w końcu nadchodzi ten dzień, kiedy zaczynasz swoją przygodę z bieganiem. Biegasz tak długo, zanim stracisz motywację albo co gorsza – zaskoczy cię kontuzja.

By ustrzec się przed kontuzją, warto już na samym początku pamiętać o tym, by nie uprawiać żadnej aktywności fizycznej, nawet takiej, która na pierwszy rzut oka wydaje się być dość błaha bez odpowiedniej rozgrzewki. Należy dobrać ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające mięśnie tak, byśmy podczas aktywności fizycznej nie zrobili sobie krzywdy.

Bo sport to przecież samo zdrowie, a gdybyś jednak złapał jakąkolwiek kontuzję, to pamiętaj o tym, że wyjątek jest potwierdzeniem reguły, dlatego nie warto rezygnować ze sportu, tylko być następnym razem bardziej ostrożnym.