Kastor – działalność na polskim rynku

Od kilku lat zalewa nas fala ubrań produkowanych masowo w krajach azjatyckich.

Jednakże polski przemysł odzieżowy prosperuje i ma się całkiem dobrze.

Jedną z firm, która również się do tego przyczynia jest firma Kastor, która napędza polski przemysł tekstylny Kastor jest znanym polskim producentem męskich koszul oraz konfekcji damskiej i posiada swoje zakłady produkcyjne zlokalizowane w okolicach Łodzi.

Firma działa w Polsce od początku lat 90-tych, choć doświadczenie w branży tekstylnej ma dużo dłuższe.

W zakładach w miejscowości Łask, w województwie łódzkim, szyje się odzież, która trafia zarówno na polski rynek, jak i na zagraniczny.

Szwaczki pracujące w firmie Kastor szyją ubrania, które sprzedawane są w różnych krajach Europy, na przykład we Francji.

Zarządzający firmą Kastor deklarują, że wszystkie wyroby produkowane są w naszym kraju, zatem nie ma obaw, że ubrania są sprowadzane z krajów, takich jak Chiny, Bangladesz czy Malezja, co ma coraz większe znaczenie dla świadomych konsumentów.