Jak pokonać lenistwo?

Lenistwo to cecha ludzka. Wiele osób wmawia, że jest ono złe, jednak warto pamiętać, że gdyby nie lenistwo nie mielibyśmy tylu wspaniałych wynalazków.

Sprzęt elektryczny i inne udogodnienia wzięły się z tego, że ludzie nie chcieli przeznaczać znacznej ilości czasu na wykonywanie np. prac domowych.

Jednakże lenistwo może okazać się również przeszkodą, która uniemożliwia nam podjęcie działania. Często zdarza się, że mamy do wykonania zadanie, którego realizację zostawiamy na później.

Tymczasem warto uświadomić sobie, co osiągniemy, jeśli natychmiast zabierzemy się do pracy. Może w ten sposób unikniemy różnych nieprzyjemności? Bądź też zyskamy więcej wolnego czasu? Następnie należy zdefiniować cel, czyli co chcemy osiągnąć dzięki temu, co mamy do zrobienia.

Powinno to dla nas stanowić motywację, żeby jak najszybciej zrealizować nasze postanowienie. Kolejną kwestią jest precyzyjne określenie, w jaki sposób możemy zrealizować nasz cel.

Najlepiej spisać to na kartce i umieścić w widocznym miejscu, żeby w dowolnym czasie móc spoglądać na nasze postanowienia.