Czy warto pomagać?

Nieraz w telewizji, radiu czy w czasopismach prowadzone są kampanie społeczne, których celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób biednych, chorych bądź poszkodowanych. U wielu osób rodzi się współczucie i postanawiają na miarę swoich możliwości pomóc potrzebującym.

Część osób wierzy w to, że to co z siebie daje, po jakimś czasie wraca. Niekoniecznie w tej samej formie, jednak osoby czyniące dobro mają zazwyczaj bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwsze życie.

Ponadto potrafią cieszyć się nawet najmniejszymi drobiazgami. Bezinteresowna pomoc nie jest zatem bez znaczenia dla naszego rozwoju osobistego.

Niemal każdy, kto choć raz pomógł osobie potrzebującej podkreśla, że jest to fantastyczne uczucie. Warto wspomnieć, że taka pomoc powinna być bezinteresowna co oznacza, że nikt nie oczekuje żadnej korzyści.

Dzięki temu można stać się wrażliwszym na potrzeby drugiego człowieka. Pomaganie ma zatem niemal same korzyści.

Z pewnością można zaobserwować pozytywne zmiany we własnym sposobie myślenia i zachowania, co jest najlepszą nagrodą.